sok

Soki

Na temat soków można pisać wiele, bo każdy ma swoje zdanie. Na pewno warto je pić już od małego. Dobry sokto taki, który jest w 100% naturalny i który ma w swoim składzie dokładnie takie witaminy, jak czytaj więcej »

grzejnik Purmo

Czy firma grzejników się liczy?

Dobranie grzejnika do naszego mieszkania może okazać się dość kłopotliwe. Na co zatem warto zwrócić uwagę? Czy firma i producent też ma znaczenie? W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad czytaj więcej »

grzejniki aluminiowe

System grzewczy zawsze wybieramy w indywidualny co do tego sposób

Zapewne wiele osób słyszało opinię, iż system grzewczy oraz wszystkie niezbędne co do tego elementy oraz urządzenia, dobieramy w indywidualny i najbardziej odpowiedni dla nas sposób. Oczywiście zarówn czytaj więcej »

fotobudka

Zdjęcia na weselu

Każdy z nas zna zdjęcia weselne. Jednak mało, kto z nas je lubi. Niestety jesteśmy do nich wręcz zmuszani. My, kiedy jemy, kiedy tańczymy mamy nagle robione zdjęcia. Wychodzimy przy tym mało ciekawie, czytaj więcej »

wywóz Kraków

Jak szybko przygotować się do przeprowadzki

Jak przygotować się do przeprowadzki? Pakowanie pudeł, segregowanie rzeczy, wyrzucanie wielu tych, do których jesteśmy przywiązani (polecam firmę wywóz Kraków), oddawanie części dorobku rodzinie czy z czytaj więcej »

parking Katowice Pyrzowice

Opis mojego dziadka

Mój dziadek nazywa się Karol i ma 76 lat. Jest na emeryturze i mieszka w domu na wsi ze swoim kotem, Lalusiem, oraz dwoma krowami. Dziadek jest dość niski i raczej szczupły. Jest łysy i ma siwą brodę, czytaj więcej »

pompa ciepła Katowice

Pompa ciepła- opłacalność

Jeśli ktoś ma dużo pieniędzy to na pewno nie będzie się zastanawiał nad innym rozwiązaniem do ogrzewania pomieszczeń jak pompa ciepła. To jest najbardziej wydajne urządzenie, które nie emituje żadnych czytaj więcej »

śniadanie

Co zjadasz na śniadanie?

śniadanie jest jednym z ważniejszych posiłków w ciągu całego dnia. Ba! Przez wielu jest określane jako najważniejszy posiłek w ciągu dnia, ale czy naprawdę śniadanie jest aż tak ważne? Tak! Ponieważ j czytaj więcej »

biuro rachunkowe Warszawa

Zaufanie do biura rachunkowego

Wydawać by się mogło, że jeśli chcemy wybierać jakiekolwiek biuro rachunkowego, co zależy nam na jakości wykonywanych usług. Oczywiście tak też i jest, bo przecież, jeśli będą tam zatrudnieni nie komp czytaj więcej »

blaszane garaże

Garaże blaszane najwyższej jakości

Potrzebujesz garażu na swój samochód, jednak nie chcesz, albo nie masz miejsca na garaż murowany? Świetnym rozwiązaniem są zatem garaże blaszane, które potocznie zwane są blaszakami. Taki blaszak jes czytaj więcej »

 

Soki

sokNa temat soków można pisać wiele, bo każdy ma swoje zdanie. Na pewno warto je pić już od małego. Dobry sokto taki, który jest w 100% naturalny i który ma w swoim składzie dokładnie takie witaminy, jakich nam brakuje. To, dlatego kupujemy soki z owoców i warzyw. Wszystko zależne jest od tego, czego nam brakuje. Warto zaznajomić się z tabelą, która pokazuje, na jakie można liczyć witaminy w tych owoców i warzyw. Znajdziemy takie dane w Internecie. Na pewno żaden sok nam nie zaszkodzi pod warunkiem, że jest świeży. Bardzo często tanie soki są robione ze słabych składników, a do tego taki sok jest pasteryzowany w wysokiej temperaturze, ale co to dla nas oznacza? Niestety to, że większość jego właściwości została utracona i że nie dostaniemy od soku takich składników, jakich potrzebujemy. Nawet najlepsze owoce, które są przeznaczone na sok można będzie zmarnować właśnie przez złą pasteryzacje. Sami, jeśli robimy w domu soki, a nie chcemy ich pić od razu to również musimy uważać, bo jeśli sok się zagotuje to nie będzie miał już tych wszystkich właściwości. Nie o takie rozwiązanie nam chodzi, dlatego wybierajmy sobie taki sposób pasteryzacji, jaki jest najbardziej potrzebny. Jeśli zastanawiamy się właśnie, jaki sok będzie najlepszy dla nas to na pewno warto spróbować sok z marchwi. Marchew jest tania, a nawet można sobie ją posiać w ogródku i wtedy będzie jeszcze zdrowsza. Wystarczy najzwyklejsza sokowirówka żeby można było zauważyć efekty.

dobry sok

Jak widać nie jest to wcale takie czasochłonne i skomplikowane? Kto nie ma mimo wszystko na to czasu ten może kupić gotowe soki z marchwi. Są one jednodniowe i więcej nie można ich trzymać. Otwieramy i wypijamy. Jedyne, co musimy zrobić to przyjąć taką zasadę, że soki mają być najlepszej jakości. To oznacza, że wydajemy na nie więcej pieniędzy, ale tylko pod warunkiem, że mają wysoką jakość owoców czy warzyw i to wszystko jest umieszczone na etykiecie, którą bardzo dokładnie czytamy. Wtedy jesteśmy pewni, że wybraliśmy coś odpowiedniego.